NBS

NBS

BM TECH sp. z o. o. jest jedynym w Europie Autoryzowanym Przedstawicielem japońskiego producenta armatury zaworowej firmy NBS CORPORATION z siedzibą w Kuwagi, Oyama-cho.

NBS CORPORATION to światowy dostawca w branży armatury regulacyjnej i odcinającej oraz automatyki przemysłowej.

 

 

NBS CORPORATION to światowy dostawca w branży armatury regulacyjnej i odcinającej oraz automatyki przemysłowej.

 

Oferuje armaturę dla

 1. przemysłu chemicznego,
 2. rafinerii/petrochemii,
 3. przemysłu drzewno - papierniczego,
 4. energetyki,
 5. przemysłu hutniczego,
 6. instalacji LNG i LPG,
 7. instalacji rozkładu powietrza (ASU) i gazów technicznych,
 8. przemysłu spożywczego i farmaceutycznego,
 9. instalacji PSA/VSA,
 10. tankowców chemicznych, tankowców LPG i LNG.

W ramach naszej oferty dostarczamy następujące produkty marki NBS:

 

Zawory regulacyjne:

 • przepustnice – UNIFLOW, UNICON
 • napędy pneumatyczne – UNIPOWER seria NC/NE, UNIPOWER seria NS

Zawory odcinające:

 • przepustnice – UNIFLOW, UNICON
 • napędy pneumatyczne–– UNIPOWER seria NC/NE, UNIPOWER seria NS
 • napędy i przekładnie ręczne – RGM.

 

Ciśnienia nominalne dla zaworów

 • PN 10, 16, 25, 40.
 • ANSI Class 150, 300.

 

Proces produkcji i właściwy dobór materiałów pozwala na zastosowanie zaworów NBS UNICON/UNIFLOW do pracy w systemach kriogenicznych (-196 ℃) oraz w systemach wysokotemperaturowych (+450 ℃).

Opatentowany system ANTY-WIBRACYJNY zapewnia większą trwałość zaworu, rozszerzone parametry techniczne oraz wyższą wartość użytkową.

 

NBS UNIFLOW/UNICON jest zaworem o wysokiej wydajności i podwójnie ecentrycznej konstrukcji dysku, spełniającym wszelkie wymagania stawiane zaworom odcinającym - on/off i zaworom kontrolnym. Zawór zapewnia długotrwałe szczelne odcinanie, doskonałe charakterystyki przepływowe oraz długie okresy trwałości eksploatacyjnej. Konstrukcja zaworu zapewnia brak ruchu między dyskiem a systemem uszczelnienia zaworu, co ułatwia uzyskanie całkowitej szczelności. Perfekcyjnie zaprojektowana i zamocowana uszczelka za pomocą pierścienia dociskowego nie posiada dodatkowych obciążeń poza samą funkcją uszczelniania.

Zawory NBS UNIFLOW/UNICON oferowane są z przystosowanymi do nich siłownikami (napędami) podwójnego działania UNIPOWER typu NC / NE lub NS. Typ NE i NS-00NS są to siłowniki ze sprężyną zwrotną. Dobór siłownika zależy od średnicy zaworu, rodzaju uszczelnienia dławnicy i jego zastosowania na instalacji. Należy zwrócić szczególną uwagę, iż w/w siłowniki są napędami szybko – otwierającymi lub szybko – zamykającymi zawór, a ich użycie pozwala kontrolować proces otwarcia/zamknięcia zaworu do 1s. Za pomocą dwóch niezależnych śrub nastawnych istnieje możliwość ustawienia położenia krańcowego w obszarze - 3° + 3°. Zaletą tego rozwiązania jest kontrola siły zamykania/dociskania dysku przepustnicy do uszczelnienia tylko do momentu szczelnego zamknięcia ale nie dalej. Zapewnia do doskonałą szczelność zaworu i znacznie wydłuża okres wymiany uszczelki, co redukuje koszty napraw i przestoju instalacji.

Specjalnie zaprojektowany uchwyt i sprzęgło łączące napęd z zaworem ułatwia osiowy montaż zespołu na instalacji. Ma to niebagatelny wpływ na dłuższy czas użytkowania zespołu, jego równomierną pracę i krótsze okresy przestoju instalacji.

Zawory NBS UNIFLOW/UNICON są specjalnie przygotowane do pracy z tlenem w szerokim zakresie zastosowań obejmujących zarówno operację włączania – wyłączania, jak i sterowanie proporcjonalne. W czasie produkcji zaworu obowiązuje sztywna procedura postępowania w fazie przygotowania komponentów, fazie montażu, testowania i pakowania zaworów. Celem tego jest zapewnienie czystości i zapobieganie w ich wnętrzu reakcji tlenu ze smarem, olejem i innymi substancjami obcymi. Procedura chemicznej obróbki części i komponentów (OXYGEN SERVICE) wdrożona jest dla zachowania czystości tlenowej – „Wolne od oleju i smaru do obsługi tlenu”, purity oxygen, free of oil and grease for oxygen service.

DOSTĘPNOŚĆ CZĘŚCI ZAMIENNYCH.

Większość części zamiennych dla zaworów NBS UNIFLOW/UNICON i napędów UNIPOWER jest dostępna w naszym magazynie.

Zapasy magazynowe firmy BM TECH utrzymywane na potrzeby naszych klientów dotyczą kilku egzemplarzy zestawów naprawczych dla poszczególnych rozmiarów zaworów i wielkości siłowników.

Stała współpraca firmy BM TECH sp. z o.o. z NBS Corporation umożliwia znacznie szybsze sprowadzenie części zamiennych po bardzo konkurencyjnych cenach.

W przypadku konieczności naprawy większej ilości zaworów/napędów nasza firma jest w stanie dostarczyć je Państwu w ciągu 7 dni roboczych od dnia dokonania zamówienia.

W związku z naszą współpracą z NBS Corporation firma nasza dysponuje przeszkolonym w Japonii zespołem serwisowym wykonującym naprawy/remonty urządzeń „in situ” lub w naszym warsztacie.

NAPRAWA I MODERNIZACJA ZAWORÓW NBS UNIFLOW/UNICON I SIŁOWNIKÓW UNIPOWER

Firma BM TECH sp. z o.o. posiada właściwe kompetencje i doświadczony zespół serwisantów, świadczący usługi naprawy i wymiany poszczególnych komponentów zużytych w cyklu życia zaworu i napędu. Pracę naszą rozpoczynamy od technicznego audytu zaworu i siłownika (diagnostyka w procesie demontażu komponentów), polegającego na pomierzeniu wrażliwych wymiarów poszczególnych części i odniesieniu ich do wymiarów fabrycznych. Pozwala to na zminimalizowanie kosztów serwisu i określenie przedziałów czasowych dla nowych przeglądów oraz ich zakresu (Condition Based Maintenance). Użytkownik produktów NBS jest w stanie zaplanować konieczny przegląd oraz ograniczyć czas potrzebny na jego zrealizowanie, a tym samym wyeliminować lub zminimalizować czasy postojów technicznych danej instalacji.

Regularne serwisowanie zaworu i napędu znacznie wydłuża jego żywotność i bezawaryjną pracę. Korzyści jakie płyną dla Państwa z takiego podejścia są dla nas nie tylko satysfakcją ale sumiennym obowiązkiem w codziennej pracy. Raport jaki Państwo otrzymujecie z serwisu zaworu i napędu uwzględnia informacje związane z wymianą/naprawą poszczególnych komponentów oraz przybliżoną datą następnego serwisu i jego technicznego zakresu. Nasza baza danych oraz oznakowanie poserwisowe zaworu i napędu ułatwią Państwu podjęcie decyzji „co i kiedy musimy zrobić, naprawić, wymienić”- tzw. utrzymanie predykcyjne ((Predictive Maintenance). Pozwoli to Użytkownikowi właściwie zaplanować budżet remontowy i ograniczyć go do minimum. Jako jedni z nielicznych firm posiadamy i utrzymujemy wysokie stany magazynowe, a nasz czas reakcji na Państwa potrzeby (awarie) oraz czas remontu zaworu lub napędu skróciliśmy do minimum. Dzięki takiemu podejściu jesteście Państwo w stanie określić optymalne momenty realizowania obsług technicznych.  

Dzięki utrzymaniu urządzeń i systemów w powyższy sposób, możliwe jest osiągnięcie dłuższych resursów międzyobsługowych i obniżenie całkowitych kosztów utrzymania instalacji. Jednocześnie pozwala to na znaczne ograniczenie ryzyka wystąpienia uszkodzenia czy awarii danego urządzenia.

Oferujemy Państwu nie tylko dostęp do części zamiennych dla zaworów i siłowników firmy NBS Corporation, ale także świadczymy usługi w zakresie konsultacji technicznych, audytu technicznego oraz prace remontowo – naprawcze i modernizacyjne. Ułatwimy Państwu znalezienie przyczyn powtarzających się awarii i wyeliminujemy je z cyklu produkcyjnego.

Świadczymy usługi serwisowe związane z generalnym remontem zaworu i napędu doprowadzając go w rzeczywistości do stanu fabrycznego. Nasze ceny są bardzo konkurencyjne, a dokonany serwis urządzenia posiada 6-miesięczna gwarancję.

 

SPRZEDAŻ ZAWORÓW I NAPĘDÓW NBS

Zapraszamy Państwa także do zakupu nowych urządzeń firmy NBS Corporation. Nasza firma posiadająca bogate doświadczenie w doborze zaworów, napędów i niezbędnych akcesoriów pomoże Państwu wybrać odpowiedni zestaw spełniający najsurowsze wymagania techniczne i charakteryzujący się wyśmienitą japońską jakością. Zapewni to bezawaryjne użytkowanie zaworu i/lub napędu przez wiele lat. Katalogi produktów w formacie pdf jak i w wersji papierowej przesyłamy na Państwa życzenie.